День української писемності та мови

Рейтинг Користувача: / 0
ГіршаКраща 

9 листопада – День української писемності та мови

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам`яті преподобного Нестора-Літописця – письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря – послідовника творців слов`янської писемності Кирила і Мефодія. Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі.

Свято української писемності та мови встановлено 9 листопада 1997 року, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам`яті Преподобного Нестора Літописця».

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу – скарбом, що передається від покоління до покоління, що об`єднує минуле й прийдешне. А тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб, прислухаючись до порад відомого українського поета Максима Рильського:

          Як парость виноградної лози,

          Плекайте мову.

          Пильно й ненастанно

          Політь бур`ян…

Мова – запорука існування народу. Тож захищаючи рідне слово, ми захищаємо націю, її гідність, право на майбутнє.

Нехай День української писемності та мови надалі об`єднує нас в єдиному прагненні розбудовувати нашу державу, передавати наступним поколінням кращі надбання української духовності.

 

Із святом – Днем української писемності та мови!

Головне меню

 

Дні народження

Липень

_ПІБ

__Дата__

Гуменна І.О.

03.07

Кулик О.Ф.

05.07

Вишньовський І.О.

06.07

Коваль Н.В.

09.07

Маковійчук О.М.

17.07

Яшан Н.П.

19.07

Чорна Н.М.

28.07

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович