Андріївські вечорниці

Рейтинг Користувача: / 1
ГіршаКраща 

З давніх-давен наша Україна славиться традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу. День Святого Андрія – свято, яке завжди відзначали наші батьки, діди й прадіди. Припадає воно на 13 грудня. Цей день є одним із найцікавіших і найтаємничіших. І хоч Андрій Первозванний – це християнський святий, учень Христа, апостол, що проповідував християнство, але народні традиції, звичаї та обряди в день цього святого мають дохристиянський характер заклинання та ворожіння. Вечорниці на Андрія присвячені веселощам, іграм та забавам. У народі це свято ще називають Калитою.

Студенти й викладачі Чернівецького медичного коледжу БДМУ не залишилися осторонь цього дійства. Сьогодні, 13 грудня, в день свята, студенти-першокурсники спец. «Сестринська справа» групи «Б»(9) та «Лікувальна справа» групи «В» (9) гостинно запросили на Андріївські вечорниці. Гості завітали в світлицю, ошатну, святково прибрану, встелену веретками та причепурену вишитими рушниками. На поличці стояв образ, осяяний промінням палаючої свічки. А внутрішній кут оселі займала вариста піч, біля якої поралась справжня господиня, пані Калитянська. Її роль майстерно виконала Зеленюк Еріка. А у пана Калиту, правдивого господаря, перевтілився Совик Юрій. В гості прийшли дівчата й хлопці. І перед глядачами ожили традиційні українські вечорниці в ніч на Андрія. Але сьогоднішні вечорниці незвичайні, бо почалися вони із ритуалу випікання Калити – хліба, спеченого на честь сонячного божества Корша. Лунали народні пісні , коломийки, жарти. Талановиті актори-аматори, демонструючи театралізовані сценки, обрядові церемонії і забави, поринали в чарівний світ староукраїнської духовної культури. Особливу атмосферу створили дві куми, роль яких майстерно виконали Рупташ Інна та Старчук Галина.

Насамкінець учасники дійства, одягнені в традиційні вишивані строї, вітали гостей зі Святим Андрієм та частували домашніми пампушками й варениками. Панувала незвичайна, незбагненна аура. Кожен намагався докласти якомога більше зусиль, щоб Андріївські вечорниці запалили вогник у душі кожного гостя й учасника. Вшановуючи та відроджуючи традиції свого народу, ми, українці, стаємо сильними й непоборними!

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://www.medkol.cv.ua/component/content/article/125-2014/787-2017-12-15-08-03-00#sigProGalleria408997e063
joomlamodniyportal.ru

Головне меню

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович