Обласне методичне об’єднання викладачів географії

Рейтинг Користувача: / 0
ГіршаКраща 

5 червня 2018 року Чернівецький медичний коледж Буковинського державного медичного університету вже не вперше радо зустрів викладачів географії вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Чернівецької області. Тут у формі семінару було проведене чергове засідання обласного методичного об’єднання викладачів географії, яке діє при Раді директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Чернівецької області. Темою для обговорення стало: «Сучасне заняття географії: вимоги, проблеми, пошуки, шляхи удосконалення». Рефреном семінару став вислів відомого педагога В. О. Сухомлинського "Учитель готується до гарного уроку все життя... Така духовна і філософська основа нашого фаху і технологія нашої праці".

Розпочала засідання керівник методичного об’єднання Божко Ірина Георгіївна, викладач Чернівецького медичного коледжу БДМУ доповіддю «Деякі аспекти організації та проведення сучасного заняття географії». Вона зауважила, що час вносить корективи в структуру й типологію заняття, в методи і засоби навчання, однак авторитет самого заняття настільки високий і міцний, що не підлягає сумнівам навіть найсміливіших критиків. Саме тому ми звертаємося нині до заняття як основної форми навчання зі спробою розглянути всю його багатогранність і багатоаспектність як єдину процесуальну систему. Сучасне заняття суттєво відрізняється від своїх попередників. У його основі лежить такий підхід до навчання, який зорієнтований на розвиток особистості кожного студента. І якщо раніше викладач просто давав нові знання студентам, то тепер він зобов'язаний так організувати навчальний процес, щоб студент сам дійшов потрібного висновку. Сучасне заняття— це перш за все заняття, на якому створено реальні умови для інтелектуального, соціального, морального становлення особистості студента.

В роботі семінару прийняв участь завідувач науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Рибчинський Віталій Михайлович з доповіддю «Перспективи впровадження інтегрованого курсу «Природничі науки». Він розповів про зміни у викладанні загальноосвітніх дисциплін, які очікуються в зв’язку з переходом старшої школи на профільне навчання.

Естафету обговорення реформи освіти прийняв Костащук Іван Іванович, кандидат географічних наук, викладач ДВНЗ «Чернівецький коледж дизайну та економіки». Як депутат Чернівецької обласної ради він висловив свої думки про майбутнє коледжів та технікумів Чернівецької області.

Кобилянська Світлана Олександрівна, викладач Чернівецького коледжу Львівського національного аграрного університету, виступила з доповіддю «Традиційні форми роботи - новий підхід: розвиваємо ключові компетентності». Вона зазначила, що компетентності є індикаторами, які дозволяють визначити готовність випускника до подальшого особистого розвитку і активної участі у житті суспільства. Компетентнісний підхід акцентує увагу на результатах освіти, які розглядають не як обсяг опанованої студентами інформації, а як здатність студентів діяти у різних проблемних ситуаціях. Формування ключових компетентностей потребує реалізації нових підходів до процесу навчання. Не можна було не погодитись із запропонованими тезами книги Гордона Драйден, Джаннетт Вос «Революція в навчанні» про те, що нам потрібна революція в навчанні, яка б ішла паралельно до інформаційної революції; щоб усі могли скористатися перевагами нової доби інтернет-інтелекту; світ в якому житимуть наші діти змінюється в чотири рази швидше ніж наші школи.

З доповіддю «Сучасне навчальне заняття з географії – заняття з використанням інформаційно-комп’ютерних технологій» виступила Константинова Жанна Григорівна, викладач ДВНЗ «Чернівецький індустріальний коледж». Вона відзначила, що впровадження комп'ютерних технологій і мультимедіа дає великі можливості у справі мотивації до підвищення якості навчання студентів, розвиває педагогіку співробітництва. Порівняла відмінності традиційного та сучасного занять.

Никитюк Валентина Василівна, викладач Чернівецького медичного коледжу БДМУ представила присутнім на засіданні свій багаторічний досвід роботи у вигляді доповіді «Візуалізація навчального матеріалу – шлях до удосконалення методичного забезпечення навчання». Вона дала відповіді на основні питання дидактики: хто вчить? кого вчить? чому вчить? як вчить? Зауважила, що візуалізація у навчанні є одним з основних компонентів сучасного заняття для кращого засвоєння матеріалу.

Корисним був перегляд роликів-відеопорад «10 кроків зростання педагогічної майстерності» та «Ідеї для відкритого уроку».

Оригінальний елемент засідання «Про реформу освіти з гумором», а саме перегляд відеоролика «Реформа освіти - реакція вчителів» студії «Дизель-шоу» викликав у учасників зібрання сміх. І хоча актори показують проблеми освіти дещо гіпертрофовано, після веселощів викладачам географії було над чим замислитись.

Останнім етапом семінару стало проведення інтерактивної вправи «Ознаки сучасного заняття», під час якої кожен учасник семінару вклав свою цеглину у фундамент сучасного заняття.

На завершення роботи були прийняті рекомендації засідання обласного методичного об’єднання викладачів географії Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Чернівецької області, у яких визначено, на що викладачі географії ВНЗ І-ІІ р.а. повинні спрямувати свою діяльність для того, щоб сприяти виконанню завдань, що стоять перед системою освіти України.

Усі доповідачі отримали сертифікати Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Чернівецької області.

 

ФОТО

 

Головне меню

 

Дні народження_лютий

Лютий

ПІБ

Дата

Шарабуряк О. В.

04.02.

Швець Н.В.

05.02.

Танасійчук О.І.

05.02.

Бежко Я.А.

06.02.

Никитюк В.В.

06.02.

Літвінова Н.А.

15.02.

Савка О.М.

16.02.

Тимошенко І.І.

17.02.

Гривул Г.Я.

25.02.

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович