Андріївські вечорниці

Рейтинг Користувача: / 0
ГіршаКраща 

      З давніх-давен наша Україна славиться традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу. День Святого Андрія – свято, яке  завжди відзначали наші батьки, діди й прадіди. Припадає воно на 13 грудня. Цей день є одним із найцікавіших і найтаємничіших.  І хоч Андрій Первозваний – це християнський святий, учень Христа, апостол, що проповідував християнство, але народні традиції, звичаї та обряди в день цього святого мають дохристиянський характер заклинання та ворожіння. Вечорниці на Андрія присвячені веселощам, іграм та забавам. У народі це свято ще називають Калитою.

   Студенти й викладачі Чернівецького медичного коледжу БДМУ не залишилися осторонь цього дійства. 12 грудня ,в переддень свята, студенти-першокурсники спеціалізації «Сестринська справа» гостинно запросили на Андріївські вечорниці. Гості завітали в світлицю, ошатну,  святково прибрану, встелену веретками та причепурену вишитими рушниками. А внутрішній кут оселі займала вариста піч, біля якої поралась справжня господиня

      Талановиті актори-аматори, демонструючи театралізовані сценки, обрядові церемонії і забави, поринали в чарівний світ староукраїнської духовної культури. Особливу атмосферу створив прихід на вечорниці Проні Прокопівни і Голохвастова, Оксани та Вакули.  Літературні герої  стерли вікові межі й приєдналися до гурту дівчат. Насамкінець учасники дійства, одягнені в традиційні вишивані строї, вітали гостей зі Святим Андрієм та частували домашніми пампушками та смаколиками.  

      Панувала незвичайна, незбагненна аура. Кожен намагався докласти якомога більше зусиль, щоб Андріївські вечорниці запалили вогник у душі кожного гостя й учасника. Вшановуючи та відроджуючи традиції свого народу, ми, українці, стаємо сильними й непоборними!

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://www.medkol.cv.ua/component/content/article/125-2014/899-2018-12-18-09-41-40#sigProGalleriae756a2b225
joomlamodniyportal.ru

Головне меню

 

Дні народження_лютий

Лютий

ПІБ

Дата

Шарабуряк О. В.

04.02.

Швець Н.В.

05.02.

Танасійчук О.І.

05.02.

Бежко Я.А.

06.02.

Никитюк В.В.

06.02.

Літвінова Н.А.

15.02.

Савка О.М.

16.02.

Тимошенко І.І.

17.02.

Гривул Г.Я.

25.02.

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович