Рейтинг Користувача: / 49
ГіршаКраща 
ak

Спеціальність

«акушерська справа»

 Кожний рік у вестибюлі коледжу можна побачити несміливих абітурієнтів, які мріють пізнати таємниці великої науки ? акушерства. Хтось із них стане скромним працівником охорони здоров’я, а чиєсь ім’я увійде в історію коледжу, рідного краю. Поняття «акушерка» (від франц. –ассоucher) означає допомагати при пологах. Акушерка ? це молодший медичний дипломований спеціаліст, підготовлений до роботи в пологових будинках, гінекологічних стаціонарах, жіночих консультаціях, фельдшерсько-акушерських пунктах. Підготовка студентів зі спеціальності «акушерська справа» проводиться в коледжі з початку заснування навчального закладу, тобто з 1811 року. Висока дитяча смертність при пологах в австро-угорський період, жалюгідний стан охорони здоров’я населення Буковини, гостра проблема із забезпеченням медичними кадрами викликали необхідність у створенні навчального закладу з підготовки акушерок.

 За роки свого існування коледж випустив більше двох тисяч акушерок. Завдяки їхній високій кваліфікації, професійному вмінню добре ім’я навчального закладу відоме далеко за межами області. Навчально-виховну роботу серед студентів спеціальності «акушерська справа» організовує і проводить Тетяна Петрівна Груба – викладач вищой категорії, викладач-методист, відмінник освіти України.

 Викладачі спеціальності ? передовий загін української інтелігенції, які роблять вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я. Зміст діяльності колективу ? це збереження того найкращого, що було накопичено, та досягнення якісно нового рівня підготовки акушерок. Авторитет спеціальності визначають кадри. Ми пишаємося викладачами відділення, які здійснюють навчальний процес. Серед них ? 3 кандидати медичних наук, 15 викладачів-методистів, 23 викладачі вищої категорії. Колектив постійно поповнюється молодими спеціалістами, які достойно продовжують традиції, народжені ще з часів створення акушерської школи. Але ми завжди пам’ятаємо тих викладачів, які своїми глибокими знаннями та досвідом забезпечили високий рівень розвитку спеціальності «акушерська справа» це: М. М. Потаковська, М. К. Ясинська, Т. С. Меньшикова, В. Д. Трубачова, З. К. Кравченко та багато інших. Педагогічне кредо викладачів спеціальності: співпраця та співтворчість викладача і студента, створення комфортних умов для всіх, кожен студент повинен відчувати свою успішність та спроможність.

 Майбутні акушерки навчаються в 43 кабінетах та лабораторіях як у коледжі, так і на практичних базах. У своїй роботі викладачі відділення пов’язують теорію з практикою, що досягається тісною співпрацею з лікувально-профілактичними закладами міста та області. Навчальні кімнати постійно оновлюються сучасними фантомами з акушерства, догляду за породіллями та ін.

Значна увага приділяється удосконаленню навчально-методичного забезпечення спеціальності згідно з сучасними тенденціями педагогічної науки та практики. Активно використовуються комп’ютерні технології. Викладачами  створена  навчально-методична база: банк фондових лекцій, відеофільми, навчально-контролюючі програми, електронні книги. Студенти спеціальності мають доступ до системи Internet, що дає можливість здійснити перші кроки на шляху до дистанційного навчання, співпрацювати з навчальними закладами України та за кордоном. Відкрито власний web-сайт, який використовується також для проведення профорієнтаційної роботи. Таким чином, кожен студент має всі можливості для індивідуальної самостійної роботи, формування умінь саморозкриття та самореалізації. Для більш ефективної організації та змістовного проведення навчально-виховної роботи зі студентами працюють куратори ? найбільш досвідчені викладачі, а саме: С. Я. Тріска, Г. Д. Тофан, Л. О. Михайлецька, Ю. В. Васюк, Н. І. Герич, Ю. О. Пелепець. Для багатьох випускниць першою школою самостійного наукового пошуку є участь у роботі студентських наукових гуртків, у традиційних щорічних підсумкових наукових конференціях. Так, студентка спеціальності Леся Осадчук посіла 1 місце на ІІІ Міжнародній медико-фармацевтичній конференції студентів і молодих вчених, яка проводилась на базі Буковинського державного медичного університету, а також брала участь у міжнародних Тернопільських Нобелівських читаннях з науково-дослідною роботою на тему: «Особливості виникнення та перебігу цукрового діабету у дітей Буковини». На цій же конференції Ганна Слимак посіла 3 місце за наукову роботу «Аналіз частоти виникнення пізнього гістозу у вагітних м. Чернівців». Великий інтерес викликала робота студентки Альони Мурару «Грудне вигодовування дітей Буковини, проблеми та їх вирішення». Велика увага приділяється також і естетичному вихованню. Студенти відділення беруть активну участь у проведенні конкурсів краси, міських конкурсах «Краща молода сім’я»,«Студент року», де займають почесні призові місця. Щорічно проводиться «Візитка груп» — «Покажи свої таланти». Першокурсники завзято змагаються у вокалі, танцювальній майстерності, у гуморі та дотепності.

Одним із яскравих свят студентства є «День спеціальності». Для студентів і викладачів ? це свято, яке звільняє від буденності й допомагає осягнути найголовніше у житті:добро, мудрість та любов. Цього року виступ акушерок був присвячений саме двохсотріччю коледжу. Студенти подарували викладачам справжню радість бачити своїх вихованців творчими, цікавими, мудрими. А ще були подарунки, зроблені власноруч.Збагаченню досвіду педагогів та студентів спеціальності сприяє проведення тижнів циклових комісій у вигляді конференцій,олімпіад, вечорів, конкурсів стінних газет,комп’ютерних презентацій та відеофільмів.Традицією стало проведення конкурсу фахової майстерності «Краща акушерка» у випускних групах.

 Студенти спеціальності є постійними учасниками та номінантами конкурсу «Студент року». Студентка відділення Адріана Москаль стала переможницею конкурсу та так зачарувала журі, що додатково до титулу «Студент року» отримала звання «Міс чарівність». У цьому ювілейному році студентка Аліна Красовська зайняла 1 місце.

 Велика увага приділяється формуванню гуманної особистості: майбутні акушерки беруть участь у «Місячниках милосердя», допомагають людям похилого віку, інвалідам, сиротам. Так, перебуваючи на практичних заняттях у дитячих стаціонарах міста, студенти дарують сиротам молочні суміші, памперси, іграшки. Майбутні акушерки з доброчинною місією відвідують дитячі будинки міста та області. Разом з іншими студентами виступають з концертами в дитячих лікарнях, геріатричному центрі.

 Проведення зустрічей з випускниками примножує славні традиції спеціальності,формує у студентів почуття власної гідності,гордості за свою професію та свій навчальний заклад. Частими гостями відділення є випускниці коледжу, зокрема, головна акушерка пологового будинку № 2 м. Чернівці В.І. Марчук.До послуг студентів спеціальності ? гуртки, спортивні секції, діють також громадські студентські організації. Акушерство — це просто факт життя, закріплений потребами і бажаннями народжуючих жінок. Тому кількість бажаючих стати акушеркою не зменшується. Пошук шляхів виявлення кращих з них триває безперервно. Та якими є сьогоднішні студентки-акушерки? Перш за все, це висококомпетентні професіонали, інтелігенти, які готові до самостійного вирішення завдань практичної медицини. А ще — це просто гарні, щирі та веселі дівчата, 10-15% з яких, як свідчить статистика, крім навчання, встигають створити прекрасні сім’ї та народити чарівних діточок. Отож, майбутнє акушерства в надійних руках! Професія акушерки не старіє з часом, а навпаки, стає багатшою та мудрішою. Професія акушерки ? це вічна поезія, вічна музика, це любов, це саме життя. Спеціальності «акушерська справа», як і коледжу, — 200 років, адже народилися вони одночасно. 200 років — це вік зрілості. Та подих вічної молодості, романтики, любові й надії завжди буде наповнювати найкращу,найгуманнішу спеціальність — «акушерська справа» Студентка спеціальності Інна Кордилян про свою майбутню професію написала такі рядки:

Свій вибір я давно здійснила ?

Я стала акушеркою, а це…

Це значить, що знаходжу сили

Робити все понад усе!

Нести здоров’я, світ надії,

Мабуть, не кожному дано,

Але я плекаю мрію –

Творить добро, лише добро!

Бо перші сльози немовляти

І перші кроки, перший сміх,

Його весела рідна мати —

Ось те, що порятує світ.

 16

Головне меню

 

Дні народження_лютий

Лютий

ПІБ

Дата

Шарабуряк О. В.

04.02.

Швець Н.В.

05.02.

Танасійчук О.І.

05.02.

Бежко Я.А.

06.02.

Никитюк В.В.

06.02.

Літвінова Н.А.

15.02.

Савка О.М.

16.02.

Тимошенко І.І.

17.02.

Гривул Г.Я.

25.02.

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович