Cестринська справа

Рейтинг Користувача: / 88
ГіршаКраща 

DSC 0011 Перше визначення поняття „сестринська справа” було дано у 1859 році Флоренс Найтінгейл у її знаменитих „Записках про догляд”.

         
Саме з медичними сестрами пов”язані слова „милосердя”, „мужність”, „співчуття”, „доброта”. Власне медсестра – це не професія, а стан душі.

DSC 0024

 

  „Янголами милосердя”, „очима і руками лікарів” називають цих особливих людей, які обрали важку, часом невдячну, але таку людяну, жертовну і необхідну професію.

 Підготовка спеціалістів зі спеціальності „Сестринська справа” на базі Чернівецького медичного училища розпочалася у 1947 році. За ці роки навчальним закладом підготовлено понад 3000 медичних сестер, які зараз успішно працюють у нас в країні та за кордоном.

  DSC 0034З 1999 року майбутні медичні сестри навчаються в новому корпусі, який знаходиться на Бульварі Героїв Сталінграду. В гарних просторих аудиторіях проводяться теоретичні заняття, а практична підготовка здійснюється в кабінетах доклінічної практики, що обладнані сучасним інструментарієм, наочністю, приладами, муляжами, фантомами.

 DSC 0045  Керує відділенням викладач вищої категорії, викладач-методист з багаторічним досвідом роботи Прунчак Н.І..

DSC 0046На відділенні працює 77 викладачів, серед яких понад 40% - викладачі вищої та 1 категорій, 10 викладачів відділення мають звання „викладача-методиста”, 4 – кандидати наук.

         
На спеціальності працює 10 предметних (циклових) комісій, очолених досвідченими спеціалістами. Всі свої дії предметні комісії спрямовують на підготовку майбутніх фахівців, формування їх як всебічно розвинених особистостей.
DSC 0050

 В даний час на відділенні навчається 590 студентів. Термін навчання на денній формі: на базі неповної загальної середньої освіти – 4 роки, на базі повної загальної середньої освіти – 3 роки.

DSC 0086

Суттєві зміни у всіх сферах суспільного життя, величезний потік інформації, комп”ютеризація різних ділянок медичного обслуговування спонукали переглянути і якісно змінити професійну підготовку сучасної медичної сестри. аванафил инструкция по применению цена отзывы

Реформа системи охорони здоров”я значно змінила і програму підготовки медичних сестер у нашому коледжі:

- з 2006 року підготовка медичних сестер здійснюється за новим навчальним планом і новими європейськими стандартами ;

DSC 0144
- у медсестринській освіті з”явились абсолютно нові дисципліни: історія медицини і медсестринства, медсестринський процес, міжособове спілкування і т.п.;

 -наш коледж входить до складу БДМУ. І це дозволяє нам здійснювати ступеневу медсестринську освіту на відміну від попередньої;

-  значно покращилися зв”язки викладачів коледжу з зарубіжними колегами, що дало можливість вивчати досвід розвинених країн з медсестринської

DSC 0167

Головне меню

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович