#StandWithUkraine

Click to support
ЗАНЯТТЯ-ЕКСКУРСІЯ У ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

ЗАНЯТТЯ-ЕКСКУРСІЯ У ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ

13.02.2024

Століття інше, а переживання ті самі…

 

«Коли б вже все скінчилося, коби вже мир настав, бо годі дихати далі, а і земля вже не приймає більше крові – плуги орати не зможуть…», –  таке глибоке переживання, викликане війною, з хвилюванням висловлює Ольга Кобилянська у далекому 1916-му році. Чи знала тоді письменниця, що доведеться їй зустріти ще й  Другу світову війну? Та чи мислила, що через століття знову сколихне українську землю жорстока, вбивча війна?

Дякуємо УКРАЇНСЬКИМ ЗАХИСНИКАМ за новий день і можливість продовжувати освітній процес, навчати та виховувати нове свідоме покоління українців.

 

13 лютого 2024 року  студенти І курсу ОП «Сестринська справа»  разом з викладачем Людмилою АВДІКОВСЬКОЮ завітали до Чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської, що розміщений у будинку, який став першою власною оселею буковинської письменниці.  

Пізнавальну екскурсію провели краєзнавці Юлія МИКОСЯНЧИК та Ростислава БРОДСЬКА. Студенти  дізналися про цікаві факти біографії і творчої діяльності Буковинської Горлиці, побачили літературну експозицію  та особисті речі, портрети. Музей добре передає атмосферу життя Ольги Кобилянської, чим робить її ближчою для відвідувачів закладу.

Подібні екскурсії дозволяють збагатити та увиразнити літературні знання здобувачів освіти, сприяють  розвитку їхньої творчості, ініціативності, пізнавальної активності. Літературні походи розкривають взаємозв’язок літератури з життям, викликають інтерес до художнього слова.

Та головне, на прикладі життя та творчості митця такі заняття дозволяють формувати свідомих громадян для розбудови мирної України.