#StandWithUkraine

Click to support
104 річниця Буковинського віче « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

104 річниця Буковинського віче

03.11.2022

З нагоди відзначення 104 річниці Буковинського віча  у Чернівецькому медичному фаховому коледжі для здобувачів освіти кураторами груп було проведено цикл тематичних годин спілкування, проведено екскурсію до Чернівецького обласного краєзнавчого музею де прослухано лекцію к.іст.н., наукового співробітника музею Миколи Глібіщука на тему «Буковина в останній рік Великої війни».

3 листопада 1918 року у Чернівцях відбулося Крайове віче буковинських українців, в якому взяли участь більше десяти тисяч осіб, мешканців усіх повітів Буковини. З огляду на значну кількість учасників, багатолюдні народні зібрання проходили на площах та в кількох публічних приміщеннях.

Буковинське народне віче стало знаковою подією в українському державотворенні. Його ухвала мала фундаментальне значення на подальшу перспективу й означала: буковинцям разом із усіма українцями треба жити в єдиній Соборній Україні. Цей основоположний акт українського державотворення на буковинській землі займає гідне місце серед таких визначних документів українського державного відродження, як чотири універсали Української Центральної ради, Конституція УНР, Маніфест Української Національної Ради та ін.