#StandWithUkraine

Click to support
17 КВІТНЯ ВІДЗНАЧАЮТЬ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ГЕМОФІЛІЄЮ « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

17 КВІТНЯ ВІДЗНАЧАЮТЬ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ГЕМОФІЛІЄЮ

16.04.2021

17 квітня 2021 року світова спільнота відзначає Всесвітній день хворих на гемофілію. Цей день вперше  відзначався у 1989 році. Ініціаторами його проведення виступили Всесвітня організація охорони здоров’я та Всесвітня Федерація гемофілії. Ця дата  була визначена не випадково. Це своєрідна данина поваги засновнику Всесвітньої Федерації гемофілії Френку Шнайбелю, який народився саме в цей день.

  Метою створення і проведення «Всесвітнього дня гемофілії» є привернення уваги світової громадськості, політиків, чиновників від охорони здоров’я і рядового медичного персоналу до проблем з якими щодня зустрічаються такі хворі.

   З нагоди Всесвітнього дня боротьби з хворобою студенти 3 курсу провели онлайн лекцію-бесіду з викладачем фізіології Мариною ГАВРИЛЮК на тему: “Гемофілія  – не вирок”. Мета заходу:  підвищення обізнаності студентів та привернення уваги суспільства до проблем гемофілії; зробити усе можливе задля покращення якості медичної допомоги, яка надається хворим з цим невиліковним генетичним захворюванням.