#StandWithUkraine

Click to support
19 ТРАВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ГЕПАТИТАМИ « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

19 ТРАВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ГЕПАТИТАМИ

19.05.2020

       «Він ближче, ніж ви думаєте»,  така фраза не є назвою нового фільму жахів, а стала девізом найпопулярнішого захворювання у світі гепатиту. Від цієї інфекційної хвороби щороку помирає близько 1,5 мільйона осіб.

       19 травня відзначається всесвітній день боротьби із цим вірусним убивцею. Але подолати ворога можна лише тоді, коли маєш інформацію про нього. А що ми знаємо про гепатит?

Як захиститися від вірусу? Поради лікаря:

– Зробіть щеплення від гепатиту В. Щеплень потрібно зробити тричі (через місяць після першого і через півроку після другого).

– Дітей до 14 років щеплять безкоштовно. Новонароджених вакцинують у пологових будинках, однак за цим показником Україна займає останнє місце у Європі та Центральній Азії (щеплення отримало лише 29% малюків). І цьому є два пояснення перебої із постачанням вакцин та відмови батьків вакцинувати своїх дітей.

– Вакцина від гепатиту В найбільш безпечна, бо містить не сам вірус, а тільки очищений основний поверхневий антиген вірусу, який виділяють із культури клітин, у яких є ген, що кодує цей антиген. Ця вакцина продукт генної інженерії. Не може спровокувати хвороби! На Заході від гепатиту В вакцинують навіть онкохворих.

– На манікюр-педикюр ходіть зі своїм набором пилочок, кусачок та ножиць.

Татуювання і пірсинг робіть тільки у косметологічних клініках, що мають відповідну ліцензію.

– У вас повинен бути один стоматолог, якому ви довіряєте. Не бігайте з кабінету у кабінет, з клініки у клініку це збільшує ризики.

– Вірусні гепатити В і С передаються статевим шляхом. Користуйтеся презервативом. Навіть якщо це ваш постійний партнер. А хочете перейти на оральну контрацепцію чи зачати дитину, здайте аналізи на маркери вірусних гепатитів. На Заході це нормальна практика. Пора брати приклад з цивілізованих країн.

– Будь-хто з ваших рідних може бути інфікованим чоловік чи дружина, батьки, хтось із дітей. Тому кожен повинен мати свою зубну щітку, свої ножиці й бритву!

– Якщо у перукарні вам пропонують підголити потилицю, подякуйте і відмовтесь. Або хоча би поцікавтеся у перукаря, як він дезінфікує інструмент. Не бійтеся справити враження джойказино зануди. Здоров’я ось чим повинні перейматися!

       Пам’ятайте, захворювання легше попередити, ніж лікувати його наслідки. При перших симптомах захворювання викликайте лікаря.