#StandWithUkraine

Click to support
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ У РІК ВІЙНИ рф ПРОТИ УКРАЇНИ « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ У РІК ВІЙНИ рф ПРОТИ УКРАЇНИ

18.03.2022

Вранці, коли всі спали, сни свої малювали, мріяли, що незабаром прийде весна. В нашу країну зранку, з бомбами і на танках, на літаках зухвало люта прийшла війна.

Близько 4 години за київським часом 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін оголосив про воєнну операцію нібито з метою «демілітаризації та денацифікації України»; через кілька хвилин почалися ракетні удари по всій Україні, в тому числі поблизу Києва. Російські війська вдерлися до України поблизу Харкова, Херсона, Чернігова, Сум, увійшовши з Росії, Білорусії та тимчасово окупованого Росією Криму. 

24 лютого 2022 року у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

У зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні Чернівецький медичний фаховий коледж призупинив освітній процес та оголосив канікули в період з 28 лютого по 13 березня 2022 року. Але 96 викладачів коледжу щоденно працюють, продовжують виконувати свої обов’язки, роблять усе можливе задля збереження незалежності України, світлого майбутнього для наступних поколінь, долучаються до роботи там, де можуть застосувати свої знання та досвід: 

створили пункти прийому гуманітарної допомоги для задоволення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань, розташованих на території Чернівецької області, де систематизують запити на її отримання, організовують усю логістику для того, щоб необхідні речі отримали всі, хто цього потребує

активізували роботу волонтерського штабу на підтримку тимчасово переміщених осіб 

проводять для населення, тероборони, військовослужбовців тренінги з надання першої домедичної допомоги. 

Оскільки у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Рівненській, Хмельницькій, Чернівецькій, Дніпропетровській та інших областях не ведуться активні бойові дії з 14 березня 2022 року у Чернівецькому медичному фаховому коледжі освітній процес для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти відновлено за дистанційною формою. Понад 700 студентів навчаються дистанційно, з яких 20 відсотків – за кордоном! 

В умовах воєнного стану в Україні Чернівецький медичний фаховий коледж продовжує працювати в тилу, надає різнопланову допомогу тим, хто її потребує:

викладачі формують індивідуальні медичні аптечки для наших героїв й відправляють у міста на південь та схід України, де ведуться активні бойові дії

студенти-волонтери працюють майже на всіх пунктах допомоги у місті Чернівці: у комплексі «Олімпія» на базі прийому допомоги для війська, бійців територіальної оборони та переселенців розвантажують, пакують, ведуть облік усіх речей, а також розподіляють їх відповідно до потреб; плетуть маскувальні сітки; допомагають лікарям, визначають, хто з внутрішньо переміщених осіб потребує первинної та вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги (онкологічної, кардіологічної, терапевтичної, психологічної, педіатричної тощо)!

Проте, освітній процес чітко спланований для усіх учасників! Вчасно випускники вийдуть на переддипломну практику, успішним буде завершення навчального року! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!  

УКРАЇНА – ЦЕ Я! УКРАЇНА – ЦЕ ТИ! УКРАЇНА – ЦЕ МИ – УКРАЇНА!