#StandWithUkraine

Click to support
ДЕНЬ АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО: ПРИКМЕТИ, ТРАДИЦІЇ, ПОВІР’Я « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

ДЕНЬ АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО: ПРИКМЕТИ, ТРАДИЦІЇ, ПОВІР’Я

12.12.2020

День Андрі́я — народно-християнське свято, припадає на 13 грудня, вважається днем пам’яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозваного.


Апостол Андрій першим свідчив про Ісуса Христа як про Месію, він став найближчим Його учнем. Тому його називають Первозваним. У житії Андрія сказано, що святий апостол проповідував у Криму, а потім по Дніпру дійшов до місця, де згодом був побудований Київ.
У народі день Андрія Первозваного називається Калита. Молодь влаштовує гуляння, а незаміжні дівчата в ніч на свято ворожать на судженого.
У Чернівецькому медичному фаховому коледжі з метою збереження народних традицій 11 грудня 2020 року з нагоди Дня Андрія Первозваного в онлайн-режимі на сайті (платформа Google meet) проведено захід «Андрію, Андрію! На тебе маємо велику надію!» Підготували захід студенти І-ІІ курсів та викладачі гуманітарних дисциплін Лілія ДОБРОДЗІЙ і Тетяна АНДРІЄШ. Студенти декламували вірші про свято Андрія, підготували презентації, продемонстрували елементи ворожіння. Глядачі мали змогу доторкнутися до минувщини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, а також дізналися цікаві факти з історії святкування Дня Андрія в інших країнах світу.