#StandWithUkraine

Click to support
День захисника України « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

День захисника України

11.10.2019

Шановні колеги та студенти!

         14 жовтня відзначається День захисника України, день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва та річницею створення Української  Повстанської Армії.

      Прийміть щирі вітання з нагоди цих свят, які нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь, давню історичну традицію, а тому особливо шануються українцями.

     Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, що передаються від покоління до покоління. Покрова Пречистої Богородиці – одне з найдавніших християнських свят. Воно тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів. Тому велика кількість православних церков, побудованих в козацькі часи присвячувалися цьому святу.

     Історія українського козацтва – це одна з найвизначніших сторінок життя нашого народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво було справжнім захисником рідної України, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій нашої вітчизни. Впродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження та визвольного руху України. Й донині нащадки козаків продовжують найкращі традиції наших предків, що є для нас зразком доблесті і відданості Україні.

     Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головним храмом Запорізької Січі, а свято Покрови – одним з найважливіших днів для козаків. Тому і День захисника України святкують в пам’ять про мужніх воїнів-козаків, які споконвіку боронили свою країну.

    День захисника України − свято, яке уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі протягом всієї багатовікової української історії, всіх військовослужбовців України – наших захисників, опору держави.

   Тож вітаю всіх зі святами. Бажаю міцного здоров’я, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди!

Директор                                                                           Ф. КУЗИК