адреса Вул. Героїв майдану, 60

ІІ Медичне відділення

«Ти можеш!» – повинен нагадувати викладач студентові.

«Він може!» – повинен нагадувати колектив.

«Я можу!» – повинен повірити в себе студент.

      II медичне відділення Чернівецького медичного коледжу БДМУ готує фахівців за освітньо-професійною програмою «Сестринська справа» спеціальності 223 Медсестринство освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»/освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр». Термін навчання на основі базової загальної середньої освіти 3 роки 10 місяців, на основі повної загальної середньої освіти – 2 роки 10 місяців.

Очолює відділення викладач вищої кваліфікаційної категорії Галина Петрівна Савчук, яка удосконалює студентів та допомагає їм розкрити свій потенціал. Вона грамотно та професійно забезпечує роботу на відділенні, плідно співпрацює з кураторами груп та студентським активом, що допомагає випускникам досягнути поставлених цілей.

 

     Завданням відділення є  підготовка саме таких спеціалістів, які органічно поєднують високий професіоналізм, гуманність та милосердя, комплексний всебічний догляд за пацієнтами і полегшення їх страждань, відновлення здоров’я і реабілітацію, сприяння зміцненню здоров’я і попередженню захворювань, готовність цілком віддати себе обраній професії.        

     Медсестра – це не професія, а стан душі. Не менше, ніж лікарські засоби, пацієнтові потрібні моральна підтримка, душевна теплота, любов і турбота.

Сучасна медична сестра — це висококваліфікований спеціаліст, професіонал, помічник лікаря на всіх ділянках його роботи. Це людина з широким світоглядом, що добре орієнтується не тільки в своїй професії, але і в проблемах охорони здоров’я і соціальній сфері в цілому. Вона є обличчям кожного лікувального закладу, саме вона перебуває поряд з хворими, підбадьорює їх та допомагає. Нині в нашій країні професія медичної сестри набуває нових висот та нового розвитку.

На базі Чернівецького медичного училища в далекому 1947 році почало функціонувати відділення, яке проводило підготовку студентів за спеціальністю «Сестринська справа». Пройшов не один десяток років, сестринська справа зазнала значних трансформацій і на даний момент займає лідерські позиції серед спеціальностей інших закладів медичної освіти.

Нині на відділенні навчаються понад 300 студентів , що складають 13 академічних груп. Після закінчення навчання, випускники відділення, отримавши диплом молодшого спеціаліста мають чудову можливість продовжити навчання у Чернівецькому медичному коледжі і здобути ступінь вищої освіти «бакалавр».

Випускники, які досконало володіють іноземною мовою, мають нагоду стати складовою медичної галузі за межами країни, так як диплом за освітньо-професійною програмою «Сестринська справа» є визнаним за кордоном.

На II медичному відділенні за освітньо-професійною програмою «Сестринська справа» студенти мають можливість займатись відповідно до сучасних вимог. Тому особливу увагу приділяють відточенню практичних навиків на муляжах, фантомах, приладах та інструментарії, так зване – симуляційне навчання. Багатофункціональний тренажерний зал, який завжди відкритий для бажаючих вдосконалити свої професійні вміння, допомагає досягнути цієї мети легко і просто. Також відділення забезпечене новітньою матеріально-технічною базою, комп’ютерним обладнанням, аудіо- та відеотехнікою, тобто створені всі умови для якісної освіти майбутнього медика.

Щорічно студенти відділення беруть участь у міжрегіональному конкурсі «Краща медична сестра» і неодноразово виборювали першість у змаганнях. Також про якісну фахову підготовку випускників свідчать призові місця на Всеукраїнських конкурсах професійної майстерності «Ескулап-професіонал».

Студентське життя – один з найусвідомленіших щасливих періодів життя, яке не обмежується одним навчанням. Нові знайомства, друзі, враження, життя в гуртожитку, безсоння, лекції, сесії, відпочинок, смішні життєві історії незабутні викладачі, пропущені пари – все це являється невід’ємною часиною студентського життя. Саме студентські роки цікаві та незабутні. Вони наповненні не тільки радістю і безтурботністю, але і бажанням освоїти основи майбутньої професії, тому наш коледж дає можливість сповна проявити свої задатки та здібності та удосконалити їх через гуртки художньої самодіяльності, театральний гурт «ANIMA», хореографічний гурт «Status vitae» клуби, спортивні секції.

 

Творчо обдарована студентська молодь відділення активно бере участь у науково-практичних конференціях студентів і молодих вчених, є переможцями загальноміського конкурсу «Студент року», обласного та національного етапів конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, лауреатами обласного конкурсу «Рідна пісня» та обласного фестивалю «Чисті роси», володарями Гран-прі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв студентів-медиків «Ліра Гіппократа».

Чітка система студентського самоврядування передбачає діяльність студентської ради та волонтерської групи коледжу, члени яких організовують виховні заходи, дні здоров’я, розвивають волонтерський рух у коледжі та за його межами, беруть активну участь у щорічних благодійних акціях та проектах, «Серце до серця», «Буковинська мрія», «Іменини Буковини», Дні боротьби з бідністю, «З Україною у серці».

У підсумку можна сміливо зазначити, що робота на II медичному відділенні спрямована на підготовку сучасного висококваліфікованого фахівця та виховання творчої, мислячої молоді, якій жити і творити на благо медичної галузі України