Методична робота
У сучасних умовах розвитку освіти в Україні виняткового значення набуває система науково-методичної роботи. Вона ґрунтується на системних нововведеннях мети, змісту освіти, технологій, організації освітнього процесу.
Методична робота в коледжі – це показник сучасності закладу освіти. Вона є складовою частиною освітньо-виховного процесу.
Основною метою організації методичної роботи є підвищення професійної майстерності та творчого потенціалу викладачів, розвиток інноваційної діяльності педагогічного колективу.
У своїй діяльності керуємося такими принципами:
− відповідність системи роботи коледжу соціальному замовленню суспільства і держави в умовах національних перетворень;
− науковість методичної роботи;
− системність методичної роботи;
− комплексний характер методичної роботи (єдність і взаємозв’язок всіх сторін і напрямів діяльності щодо підвищення кваліфікації педагогічних кадрів з питань методики, дидактики, теорії виховання, педагогічної етики та розвитку загальної культури тощо);
− системність, послідовність, наступність, безперервність, всебічне охоплення педагогів різними формами методичної роботи протягом навчального року, утвердження методичної роботи як частини системи безперервної освіти;
− творчий характер методичної роботи, максимальна активізація діяльності педагогів.
У 2024/2025 н.р. Чернівецький медичний фаховий коледж продовжує працювати над методичною проблемою: «Створення безпечного і комфортного освітнього середовища для впровадження компетентнісного підходу та інноваційних змін у фаховій передвищій та вищій освіті».
Організовують методичну роботу у коледжі заступник директора з навчальної роботи, кандидат медичних наук Тетяна Бойчук та методист Людмила Авдіковська.
Структура методичної роботи в Чернівецькому медичному фаховому коледжі
Освітній процес у Чернівецькому медичному фаховому коледжі у 2024/2025 н.р. забезпечує 73 штатні викладачі, з них: кандидатів наук – 10, «викладачів-методистів» – 47; спеціалістів «вищої категорії» – 59; спеціалістів І категорії –11; спеціалістів ІІ категорії – 2, спеціалістів – 1.
Викладачі коледжу постійно беруть участь у:
− регіональних та Всеукраїнських науково-практичних конференціях
− складі журі обласних етапів предметних олімпіад із загальноосвітніх дисциплін серед студентів закладів фахової передвищої освіти Чернівецької області
− складі журі конкурсів професійної майстерності «Краща медична сестра» серед медичних коледжів Буковини та серед медичних сестер лікувально-профілактичних закладів Чернівецької області «Ескулап-професіонал»
− складі журі конкурсів фахової майстерності «Вчитель року»
− майстер-класах для викладачів закладів фахової передвищої освіти
❤Викладачі коледжу проводять тренінги, майстер-класи, БПР для закладів освіти та охорони здоров’я Чернівецької області.❤
Педагогічний колектив коледжу працює над наповненням та оновленням методичного забезпечення занять, доповнює та створює матеріали поточного й підсумкового контролю знань та вмінь у формі проблемних питань, ситуаційних задач, завдань тестового різнорівневого контролю тощо.
У Чернівецькому медичному фаховому коледжі налагоджено та підключено до локальної та глобальної мереж навчальний сервер дистанційного навчання, створено Web-портал дистанційного навчання на базі середовища Moodle (вільної системи управління контентом), у якому викладачі створили та розмістили електронні навчально-методичні матеріали й засоби контролю в різних форматах: презентації, відеофільми, навчальні посібники, тестові завдання до підготовки ліцензійних інтегрованих іспитів «Крок М».