#StandWithUkraine

Click to support
Pустріч з лауреатом премії «Гордість країни -2005» « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

Pустріч з лауреатом премії «Гордість країни -2005»

04.12.2019

            4 грудня 2019 року в Чернівецькому медичному коледжі БДМУ відбулася зустріч студентів та викладачів коледжу з лауреатом премії «Гордість країни -2005» в номінації  «За мужність та самопожертву» Мариною Перебиковською та її сестрою Лідією Порфірюк.

            У 2003 році у Лідії на шостому місяці вагітності діагностували цироз печінки в результаті випадково виявленого вірусного гепатиту С. Врятувати її життя могла тільки пересадка печінки. Стати донором, не вагаючись, згодилася 22-річна сестра Марина, від якої пересадили 52% печінки. Це була друга успішна операція з пересадки печінки в Україні, проведена в інституті трансплантології в м. Києві. Цей випадок став унікальним ще тим, що молодий донор після трансплантації двічі народжувала- вітчизняна медицина ще такого не знала.

            16 років продовжує Ліда  боротьбу за життя. У 2018 році вона перенесла другу операцію з пересадки печінки в Білорусі.

            Всі присутні на зустрічі щиро пройнялися життєвою історією сестер, захоплювалися мужністю меншої сестри та співчували старшій. Студенти відчули відповідальність за людське здоров’я, усвідомили свою роль, як медиків у профілактиці вірусних гепатитів.