#StandWithUkraine

Click to support
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ РАКУ « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ РАКУ

04.02.2023

✅Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку (World Cancer Day), який організовується Міжнародним протираковим союзом з 2005 року.
✅Мета відзначення – підвищення обізнаності про рак, як одного із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, акцентування уваги на профілактиці, ранньому виявленні та лікуванні цього захворювання.
✅За даними ВООЗ: існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Від раку щорічно вмирають мільйони людей.
Більше 60% нових випадків захворювання на рак зареєстровані в країнах Африки, Азії та Центральної і Південної Америки. У цих регіонах відбувається 70% всіх випадків смерті від раку.
На жаль, Україна посідає друге місце у Європі за темпами поширення раку. Проте, ми впевнені, що це зміниться, завдяки поінформованості та прогресам суспільства.
✅Рак – це хвороба, викликана неконтрольованим поділом. Він викликаний мутаціями – змінами в ДНК, що безпосередньо впливають на гени, а ті спричиняють нестримний приріст клітин.
У здоровому організмі потужні генетичні механізми регулюють поділ клітин та їхню загибель.

✅Як знизити ризик раку?

Повністю захиститися від раку неможливо, проте можна суттєво знизити ризик онкологічних захворювань.
Експерти ВООЗ радять:
✅Уникайте куріння і тютюнового диму.
✅Безпечні статеві акти і медичні процедури
✅Регулярно проходьте перевірку.
Вакцинуйтеся.💉
✅Здорова дієта і активний спосіб життя.
Сподіваємося, що ця інформація стане вам у нагоді. А цей день, буде не лише датою на календарі, а днем, коли більше людей стане обізнаними у цій сфері.