#StandWithUkraine

Click to support
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

24.03.2020

24 березня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби проти туберкульозу, а в Україні з професійним святом вітають і лікарів-фтизіатрів.


Всесві́тній день боротьби проти туберкульозу встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я і відзначається щороку 24 березня. Саме цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу – туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.
Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля по ліквідації цієї хвороби. В даний час одна третина світового населення інфікована туберкульозом. Організації і країни, що борються проти туберкульозу, проводять цей День з метою привернення уваги до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики та лікування.
В нашій державі Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз встановлений Указом президента 22 березня 2002 р. і проводиться щорічно 24 березня. 
Цього ж дня в Україні відзначають своє професійне свято і лікарі-фтизіатри.