#StandWithUkraine

Click to support
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

02.12.2021

1 грудня світова громадськість відзначила Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цей день по всьому світу люди виражають підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привертають увагу громадськості та ЗМІ до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами дискримінації хворих, толерантного ставлення до них.
Епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні набула найбільших в Європі масштабів. Щодня в країні помирає від СНІДу в середньому 7 осіб. Ситуація ускладнюється в умовах карантину, який запроваджено в зв‘язку з пандемією COVID-19.

1 грудня у Чернівецькому медичному фаховому коледжі відбулася конференція в режимі онлайн на тему «Не дай СНІДу шанс!» за участі викладачів інфектології та епідеміології, біології, охорони праці та безпеки життєдіяльності, а також студентів ІV курсів ОП «Лікувальна справа», «Сестринська справа». Викладачі і студенти мали можливість обговорити причини виникнення, поширення ВІЛ-інфекціі, методи профілактики. А також провести аналіз моніторингу ВІЛ-інфекції в нашому регіоні та Україні.
Аналізуючи статистичні показники Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, Чернівецька область належить до регіонів з низьким рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію та низьким рівнем смертності від захворювань, зумовлених СНІДом. Проте, статистичні дані свідчать про те, що в області епідемію ВІЛ-інфекції не подолано.