#StandWithUkraine

Click to support
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ

13.11.2020

«Спробуйте бути хоча б трохи добрішими – і ви побачите, що будете не в змозі зробити поганий вчинок». Конфуцій

У східних релігіях вважається, що вчинки людини визначають її долю і перевтілення. Тобто, роблячи добрі справи, можна бути спокійним за своє наступне життя. Але допомагати нужденним – це не просто «+» до карми, а спосіб показати, наскільки доброта цінна сьогодні. Не секрет, що в сучасному світі високих технологій, з божевільним ритмом життя, за нестачі спілкування, доброти залишається все менше. По всьому світу ми бачимо, як посилюються конфлікти між людьми, які дотримуються різних політичних поглядів або сповідують різні релігії.

13 листопада весь світ відзначає Всесвітній день доброти (World Kindness Day). Саме в цей день календаря у 1998 році Всесвітній рух доброти провів свою першу конференцію в Токіо. В організацію вступили волонтери і добровольці з Австралії, Канади, Японії, Таїланду, Сінгапуру, Великобританії, США, а пізніше приєдналися й інші країни. Учасники Руху творять добро по всьому світу, тим самим надихаючи мільйони людей на хороші вчинки. Вони затвердили свою «Декларацію доброти», згідно з якою мета об’єднання — «створити добріший і наповнений  співчуттям світ». 

  

У свята за час його існування з’явилися свої традиції. В День Доброти, крім добрих посмішок і справ, прийнято дарувати знайомим і незнайомим людям квіти (наприклад, у Сінгапурі – маргаритки і гербери). А спеціально для цього Дня французький художник Оріль (Aurele) створив символ – відкрите серце.

Всесвітній день доброти насамперед потрібен для того, щоб нагадати про мораль і людяність, про чуйність і взаємодопомогу. 

Творити добрі справи неймовірно легко, добро не вимірюється грошима, не вимагає багато часу і сил. Навіть просто добра усмішка незнайомій людині – вже здатна творити чудеса. Адже крім того, що добрі справи підвищують всім настрій, вони ще й як не можна краще впливають на самопочуття, підвищують життєвий тонус.

Згідно з твердженнями психологів і лікарів, люди, які щодня роблять добрі справи, краще почуваються фізично, відчувають своє життя більш гармонійним, володіють кращим імунітетом, а значить – вони менше хворіють і довше живуть. Це підтверджено практичними дослідженнями – коли людина робить щось хороше іншим людям, у неї підвищується рівень лімфоцитів і розширюються судини – а значить, серце працює краще; мозок виробляє велику кількість ендорфінів (відомих як «гормони задоволення»), які мають заспокійливий ефект, нейтралізують дію стресу, полегшують депресію. Нарешті, чуйність супроводжується душевним підйомом, що межує з ейфорією, що пояснюється виробленням гормону серотоніну, який регулює настрій. Добрі люди живуть на 9 років довше, хворіють у 2 рази рідше. Прояв доброти має терапевтичний ефект для кожної зі сторін. Вона корисна для імунної системи, для тиску, допомагає людям жити краще. Це правда чудово, враховуючи, що запаси доброти невичерпні, і при цьому перенасититися нею неможливо. Вона безкоштовна і широко доступна.

 

    

 

ДОБРОТА – це ласкаве, співчутливе, турботливе ставлення до людей. Це терпимість, такт, світло.

ДОБРОТА – це усвідомлене бажання допомагати, підкріплене силою і діями. Це розуміння того, який ефект справить зроблений нами вчинок.

ДОБРОТА – це дивовижний сплав моральності, сили, сміливості й активної життєвої позиції.

Запрошуємо усіх приєднатися до цього доброго, чудового свята! Адже це так просто – посміхніться перехожому; обійміть батьків або друга, подякуйте їм; зробіть комплімент однокурсниці, колезі або начальнику; подаруйте квіти сусідці чи незнайомці; зателефонуйте друзям і скажіть їм, які вони чудові; переведіть бабусю через дорогу, але тільки ту, якій точно потрібно на іншу сторону; змайструйте годівницю для птахів; нагодуйте бездомне кошеня чи цуценя; поступіться чергою; напишіть позитивниій пост у соціальній мережі; скажіть слова підтримки тим, кому вони потрібні.… Все це займе мало часу і зусиль, але ефект буде колосальним. Адже з кожним таким, простим по суті, вчинком комусь стає краще, а значить – і більше доброти у світі. І важливо пам’ятати, що такими справами – проявами чуйності, симпатії, щедрості, дружелюбності, любові, благородства – ми вчимо робити добро і інших людей. І, звичайно ж, бажано творити добро безмежно і безкорисливо щодня, а не лише у Всесвітній день Доброти.

У будь-якому разі починати потрібно з себе, і тоді світ стане добрішим!О,GETTY IMAGES

     

Дивіться цікаве про добрі справи за посиланнями: