ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ІМУНІТЕТУ
Цей день став відзначатися з 2002 року спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з метою привернення суспільної уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, залучення суспільства до створення умов для збереження і зміцнення імунітету.
Слово “імунітет” походить від латинського “immunitas”, яке означає “звільнення”, “позбавлення”, та являє собою захисну реакцію організму, здатність протистояти дії пошкоджуючих агентів. Саме завдяки наявності імунітету організм справляється з захворюванням і одужує.
Крім того, завдяки імунітету, людина хворіє деякими інфекційними захворюваннями тільки один раз в житті. Імунітет здатний розпізнавати й блокувати будь-який чужорідний фактор у нашому організмі.
Як правило, людина замислюється про роль імунної системи і важливість її підтримки лише під час важкої застуди. Проте вже саме по собі захворювання є наслідком імунної недостатності. Специфіка профілактики полягає в тому, що запобігаючи, або своєчасно корегуючи порушення імунітету, можна запобігти виникненню захворювань багатьох органів і систем.
У Чернівецькому медичному коледжі БДМУ до Всесвітнього дня імунітету практичним психологом проведено лекції-бесіди, спрямовані на підвищення інформованості знань серед студентів про імунітет в рамках яких особливу увагу звернули на так звані «вірні помічники імунітету»: здоровий спосіб життя, збалансоване харчування і позитивні емоції.