#StandWithUkraine

Click to support
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЗНАНЬ ПРО АУТИЗМ « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЗНАНЬ ПРО АУТИЗМ

03.04.2020

« Замкнені всередині себе»

Аутизм – це психічний розлад, для якого характерні порушення соціальної взаємодії дитини, труднощі в навчанні, спілкуванні та сприйнятті зовнішнього світу. Вченим поки невідомі причини виникнення аутизму, але ризики появи цього недугу збільшуються, якщо у ваших найближчих родичів були подібні розлади.

Люди з аутизмом потребують постійних вправ, психологічних тренінгів та додаткової турботи протягом усього життя.

Доктор філософії, клінічний психолог і дослідник аутизму Томас Фрейзер розповів як дізнатися, що у вашої дитини аутизм на ранніх етапах його розвитку.

Ознаки аутизму до трьох місяців

Ознаками аутизму до трьох місяців після народження дитини може бути те, що немовлята не стежать за своїми опікунами в полі зору, не реагують на гучні звуки або не посміхаються.

Крім того, діти в цьому віці повинні вимовляти будь-які звуки, хапати і тримати різні об’єкти, а також проявляти емоції до нових людей і незнайомих особ.

Ознаки аутизму до семи місяців

Як правило, вже після півроку діти можуть впізнавати своїх батьків. Тому, якщо дитина взагалі не реагує на вас – це може бути одною з ознак аутизму.

Також, діти в такому віці часто намагаються привернути до себе увагу за допомогою гучного сміху або вереску, а діти з аутичними розладами можуть постійно мовчати і не звертати увагу ні на кого.

Краще оточувати дитину великою кількістю іграшок та нових предметів: діти люблять постійно хапатися за невідомі речі. Але, якщо до семи місяців ваша дитина не взаємодіє з предметами або вибирає лише одну іграшку – слід звернутися до фахівця.

Ознаки аутизму до року

На такій стадії аутизм визначити легше: якщо за 12 місяців життя дитина не сказав ні слова, не намагалася видавати звуки, не використовувала жести, не рухала головою і не вказувала на об’єкти або зображення – ймовірно, це ознаки дитячого аутизму.

Визначення розладів аутистичного спектра в ранньому віці дітей дозволяє фахівцям швидше визначить потреби дитини і допомогти їй справитися з цим синдромом або навіть приглушити деякі з симптомів.

Якщо ж батьки дізнаються про такі особливості психічного розвитку своїх дітей на пізніх етапах, – їм може знадобитися мовна терапія, постійні психологічні консультації, трудотерапія та інші методи адаптації людей з психічними розладами до соціуму.