#StandWithUkraine

Click to support
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ

18.03.2020

20 березня Всесвітній день здоров’я ротової порожнини прийнято відзначати рішенням Всесвітньої стоматологічної федерації (FDI) на щорічному Всесвітньому стоматологічному конгресі (AWDC), який відбувся в Дубаї в 2007 році. Дата, 12 вересня, була обрана на честь дня народження засновника FDI Чарльза Годона.
З 2013 року Всесвітній день здоров’я ротової порожнини став відзначатися 20 березня.
ЗАХВОРЮВАННЯ РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ: ЩО ВАРТО ЗНАТИ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ
Існує ціла група захворювань ротової порожнини, які становлять серйозну загрозу для здоров’я людей в усьому світі. Ці недуги можуть впливати на всі аспекти життя — особисті стосунки, впевненість у собі, відвідування школи тощо.
Захворювання ротової порожнини мають багато факторів ризику, які поділяються на незмінні (вік, спадковість) і змінні (спосіб життя людини, поведінка, звички). Останні піддаються нашому впливу, а отже залежать від нас самих. Наприклад, ризик появи раку ротової порожнини вищий у завзятих курців і споживачів алкоголю.
Основними факторами ризику виникнення захворювань ротової порожнини є нездорова їжа — із високим вмістом цукру, тютюнопаління і вживання алкоголю, а також недостатні гігієна порожнини рота і догляд.
Погана гігієна ротової порожнини має довгострокові наслідки не лише для фізичного, але і для психологічного стану людини. Поганий догляд за зубами призводить до накопичення в роті бактерій, утворення бактеріальної плівки на зубах, унаслідок чого виникають карієс, гінгівіт, пародонтоз. Карієс може зумовлювати дискомфорт, біль, неприємний запах із рота і врешті-решт призвести до соціальної ізоляції людини. Невилікувана інфекція ясен може призвести до втрати зубів, підвищити ризик діабету або захворювань серця.
Чищення зубів двічі на день зубною пастою із фтором допомагає зменшити кількість бактерій і запобігти утворенню нальоту. Тоді зуби стійкіші до кислот, які спричиняють карієс. Раннє виявлення є ключовим фактором для запобігання або регулювання захворювань ротової порожнини.
Не відкладайте візит до стоматолога, якщо є такі чинники:
* їжа, котра часто утримується між зубами;
* дискомфорт чи біль у роті або навколо нього;
* труднощі під час кусання певних продуктів;
* чутливість до гарячої, холодної або навіть солодкої їжі;
* неприємний запах із рота;
* білі, а потім темні плями на зубах.
Захворювання пародонту (ясен) є основною причиною втрати зубів у дорослих.
Терміново зверніться до стоматолога, якщо наявні такі ознаки:
* червоні та набряклі ясна, що легко кривавлять, особливо коли чистите зуби чи між зубами;
* ясна відійшли від зубів;
* постійний неприємний запах із рота;
* гній між зубами і яснами;
*  зуби хитаються або віддаляються один від одного;
* зміни у приляганні зубів, коли ви кусаєте;
* зміни у приляганні ваших зубних протезів.
НЕ МОЖНА ВІДКЛАДАТИ ВІЗИТ ДО СТОМАТОЛОГА!!!