#StandWithUkraine

Click to support
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

07.04.2020

Єдина краса – це здоров’я  (Г. Гейне)

7 квітня щорічно відзначається Всесвітній день здоров’я. Дата святкування приурочена дню створення та прийняття Статуту Всесвітньоїорганізації охорони здоров’я. Саме 7 квітня 1948 року, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято, заходи якого, спрямовані на мотивацію збереження здоров’я кожної людини і людства в цілому.

   З погляду сьогодення, здоров’я – це не тільки відсутність хвороб, а й фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. А необхідність вести здоровий спосіб життя  являється найголовнішою умовою та чинником формування, збереження і зміцнення здоров’я, особливо в період епідемії.

Основні поради для  покращення здоров’я щодня:

  • Дотримуйтесь правил гігієни. У деяких випадках, щоб не захворіти і не заразити інших, мити руки вкрай важливо.
  • Будьте фізично активні протягом дня. Підтримуйте фізично активний спосіб життя, зробіть заняття обов’язковою частиною повсякденного життя.
  • Харчуйтесь правильно. Помірне, здорове харчування і підтримка ваги в нормі – це профілактика захворювань: серцево-судинних, діабету і раку. Необхідно вживати корисні продукти з усіх груп щодня: овочі та бобові, фрукти та ягоди, цільні злаки і горіхи, молочні та кисломолочні продукти, рибу, м’ясо, яйця.  Їжте регулярно, дотримуючись режиму. Харчова безпека. Вкрай рідко вживайте солодкі продукти або їжу з упаковки. Зменшіть споживання солі та цукру. Пийте багато рідини. Підтримка хорошого рівня водного балансу важлива для досягнення загального доброго здоров’я.
  • Повноцінний сон — це дуже важливий фактор, що безпосередньо впливає на здоров’я людини.
  • Відмова від шкідливих звичок.  Стати здоровою людиною після відмови від шкідливих звичок важке, але здійсненне завдання.
  • Намагайтеся уникати стресу. Позитивне психічне здоров’я є важливою частиною здорового способу життя. Намагайтеся обмежувати негатив у своєму житті, працюйте у напрямку зміни вашого ставлення до стресу. Мотивуйте себе за допомогою почуття гордості
  • Оптимістичне сприйняття життя. Будьте оптимістом! Знаходьте світле у всьому. Частіше смійтеся! Здорова людина зазвичай оптимістична та бадьора. Приводьте свої думки в порядок. Хаос в голові не сприяє здоров’ю.

Будьте здорові, бережіть себе і піклуйтеся про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких кожного дня!