#StandWithUkraine

Click to support
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА « Чернівецький медичний фаховий коледж
адреса Вул. Героїв майдану, 60

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА

10.12.2020

У Чернівецькому медичному фаховому коледжі з 07.12.2020 р. по 11.12.2020 р. проголошено Всеукраїнським тижнем права.
Протягом тижня у коледжі проведено онлайн-лекції, онлайн-семінари, години спілкування для здобувачів освіти: «Загальна декларація прав людини 1948 р., як видатний документ в історії людства», «Права людини» “Боротьба з корупцією – справа кожного” з показом мультимедійних матеріалів та правоосвітніх кінопоказів про права людини. Крім того, проведено онлайн-майстер-клас «Знаю! Дію! Захищаю!, де студенти мали змогу презентувати свої напрацювання про загальнонаціональний правопросвітницький проєкт “Я МАЮ ПРАВО!”, основною метою якого є не лише інформування громадян про їх права, а й навчання, як ці права захищати, якщо їх порушують.Проводиться Всеукраїнський тиждень права згідно з Указом Президента України від 08.12.2008  № 1149 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини.
Захід проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Адже саме цього дня у 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини.


“Тиждень права”  має на меті підвищити рівень правової культури не тільки учасників освітнього процесу, а й усіх громадян, а також поінформованість щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту.
Щодо загальнонаціонального правопросвітницького проєкту “Я маю право!”, започаткованого у 2017 році та продовженого до 2022 року включно. Він реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, а також за сприяння органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та за підтримки програми USAID “Нове правосуддя”, Міжнародного фонду “Відродження”, інших міжнародних партнерів.
Одним із ключових елементів, який забезпечує реалізацію цього проєкту, є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.