Виховна робота
Кожне слово вихователя повинно нести в собі добро,
справедливість, красу – в цьому суть наших повчань.
У цій справі немає дрібниць. Одне ваше слово
може зруйнувати в дитини віру
у вас як вихователя, збентежити дитячу душу.
В. О. Сухомлинський.
Спрямовує виховний процес на формування особистості, її високої освіченості і культури, кваліфікованого спеціаліста, здатного до творчої праці, професійного розвитку, виконує функції координатора виховної діяльності у Чернівецькому медичному фаховому коледжі заступник директора з навчально-виховної роботи, кандидат філологічних наук Ольга СТРИЖАКОВСЬКА.
Основні завдання заступника директора з навчально-виховної роботи :
Виховна робота відповідно до нормативно-правових документів, що регулюють діяльність закладів вищої освіти, – один із основних напрямів діяльності Чернівецького медичного фахового коледжу та обов’язків викладацького складу. Система виховної роботи спрямовується на формування належної культури у викладачів і студентів закладу, налагодженням між ними стосунків у межах етичних норм відповідно до Кодексу честі коледжанської спільноти Чернівецького медичного фахового коледжу. Системність виховної роботи базується на загальнолюдських цінностях і загальнодержавних інтересах. Об’єктом і суб’єктом виховної роботи у коледжі є студенти. Виховна робота здійснюється як під час навчального процесу, так і в позаурочний час. Важливими напрямами ефективної діяльності є демократизація, гуманізація та гуманітаризація освітньо-виховного процесу, органічне поєднання в ньому національного та загальнолюдського начал. У системі професійної підготовки фахівців у коледжі продовжується процес реалізації вимог програми виховання всебічно розвиненої особистості. У виховній роботі зі студентською молоддю використовуються різні форми: освітня, виробнича діяльність, участь у громадській роботі, міських, обласних та всеукраїнських конкурсах та фестивалях.
Організація виховної роботи в структурних підрозділах коледжу постійно вдосконалюється, відпрацьовуються нові методики, активізуються традиційні види діяльності. Випускники закладу є не просто висококваліфікованими спеціалістами, а людьми творчими, духовно багатими і з демократичним світобаченням.
У коледжі створено театрально-вокальний гурт «АНІМА». Мета – у доступній формі ознайомити студентів з історією театрального мистецтва, розвивати інтерес до драматичного театру, допомогти талановитій молоді засвоїти основні складові театрального мистецтва: акторську майстерність, сценічний рух, сценічну мову, розвивати у молоді здатність проявляти творчу ініціативу та вміння застосовувати отримані знання на практиці. На заняттях театрального гурту здійснюється постановка уривків з п’єс різних авторів або мініатюри, інсценівки, декламуються як авторські вірші студентів, так і класиків світової та вітчизняної літератури, здійснюється концертна діяльність, студенти беруть участь у написанні сценаріїв та сценок. Учасники гурту знайомляться з кращими зразками світової драматургії, працюють над постановкою голосу, виступають у ролі акторів та ведучих концертів.
Гурт «Аніма» бере активну участь у мистецько-творчому житті закладу та міста, а також бере участь у різних міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалях та конкурсах з вокального мистецтва. У колективі створені сприятливі умови для всебічного розвитку студентів, їх творчої самореалізації та громадської діяльності. Це робота не лише над вокалом, а й над майстерністю поведінки на сцені. Солісти студії є неодноразовими призерами вокальних конкурсів та фестивалів.
ВИХОВНІ ЗАХОДИ
СТУДЕНТСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО МЕДИЧНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ